Türkiye'nin konuştuğu madenciler o anları anlattı

24 Eylül 2017 Pazar , 23:40
0 Yorum

Zonguldak'ın Kilimli ilçesine bağlı Gelik beldesinde bulunan Türkiye Taşkömürü Kurumu'nda (TTK) çalışan ve bindikleri otobüste "koltuklar kirlenmesin" diye ayakta seyahat eden maden işçileri, o anları anlattı.

 yerin metrelerce altında çalışan maden işçileri, akşam saatlerinde iş çıkışı kömür karası kıyafetlerini değiştirmeden beldedeki evlerine gitmek için halk otobüsüne bindi. Halk otobüsünün şoförü Ogün Bahar'ın ayakta gitmek yerine oturmalarını istemesine rağmen "Kirlenmesin" düşüncesiyle ayakta seyahat eden madenciler o anları anlattı.

TTK Karadon Müessese Müdürlüğü'nde 10 yıldır çalıştığını anlatan Sabahattin Akkoç, şöyle konuştu:

"Madende çalışıyorum. O gün kuyumuz arıza yaptı. Gelik'ten çıkmak zorunda kaldık. Yolda yürürken özel halk otobüsü şoförü bizi aldı. Arabaya bindik. Araba boştu. Koltuklara oturmadık. Şoför arkadaş bize üç kez seslendi oturmamız için. Biz oturmadık. Koltuklar kirlenmesin diye oturmadık. Üzerimiz kirliydi. Kömür tozu vardı. Madenden çıkmıştık. Oturmadık. O gün yerin yaklaşık 500 metre altındaydık. 8 saat çalışmıştık. Epey de yorgunduk. Otobüs şoförü arkadaşımız da yorgun olduğumuz için bizi aldı. O da biliyor bizim yorgun olduğumuzu ve ağır işte çalıştığımızı. Ben sosyal medyaya baktım. Duygulandım. Bizi ön plana çıkardılar. Madeni konuştular. İyi bir şey. Sevindik" diye konuştu.


Kaynak:
SON HABERLER
YAZARLAR
erzurumgundem.com
HASANSOFT Haber Sistemi