Katliamı böyle kutlamışlardı!

24 Kasım 2017 Cuma , 00:23
0 Yorum

Hollanda’nın Lahey kentinde kurulan Birleşmiş Milletler Yugoslavya Uluslararası Ceza Mahkemesi, Bosna Savaşı'nda soykırım suçlamasıyla yargılanan Ratko Mladiç’i suçlu buldu. Müebbet hapis cezası verilen Mladiç’in soykırım yaptığı mahkemede kabul edildi. Srebrenitsa’daki BM kampını Sırplara teslim eden Hollandalı komutan Thom Karremans ise serbest dolaşıyor.

 Srebrenitsa’nın kuşatılması sırasında Ratko Mladiç ile Hollandalı Komutan Thom Karremans arasında yaşanan konuşmanın görüntüleri daha sonra başka Boşnak televizyonları olmak üzere pek çok ülkede yayınlanmıştı.

Görüntülerde Mladiç’in, sigara ikram ettiği Hollandalı komutan sigara ikramı karşısında duraksayınca Sırp generalin Hollandalı komutanla, “Korkma bu içtiğin son sigara olmayacak” şeklinde şakalaştığı görülüyordu.

Bir başka sahnede de Mladiç, askerine kendi dilinde bir şeyler söyleyen Hollandalı komutanı azarlayarak, “Burada iki resmi dil var, Sırpça ve İngilizce. Başka bir dilde konuşamazsın” diyordu. Görüntülerde yer alan Mladiç, ömür boyu hapse mahkum edildiği halde Hollandalı Komutan Karremans ise serbest dolaşıyor.


Kaynak:
SON HABERLER
YAZARLAR
erzurumgundem.com
HASANSOFT Haber Sistemi