Kadına yumruk atan saldırgan hakkında karar çıktı

1 Kasım 2017 Çarşamba , 22:23
0 Yorum

Ataşehir'de yolda yürüdüğü sırada Aycan Çelik'e yumruk atan sanık Hakan Dündar, 5 ay hapis cezasına çarptırılmasının ardından hükmün açıklanmasının geri bırakılmasıyla tahliye edildi.

 Ataşehir'de yolda yürüdüğü sırada Aycan Çelik isimli kadına yumruk atan Hakan Dündar'ın "kasten yaralama" suçundan 1 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı dava görüldü. İstanbul Anadolu 57'inci Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu sanık Hakan Dündar cezaevinden getirilirken, müşteki Aycan Çelik duruşmaya gelmedi. Müşteki Çelik'i avukatı Şengül Karslı temsil ederken, AK Parti Ataşehir Kadın Kolları Başkanı Neslihan Yurdagül de salonda hazır bulundu.

"Sinirliydim, bayana çarptım"

Duruşmada sanık Hakan Dündar, kimlik tespiti sırasında markette çalıştığını ve bin 500 lira kazancı olduğunu söyledi. Sanık savunmasında suçlamayı kabul ettiğini belirterek, "Olay günü annemle kavga etmiştim, evden çıktım. Sinirliydim, işe doğru gidiyordum. Ben tıp fakültesinde başarılı bir öğrenciydim ancak bir süre sonra tıkandım. Hala kaydım vardır ancak devam etmiyorum. Yolda giderken kaldırımda bayanı gördüm. Kaldırım dardı ayrıca park edilmiş araçlar da vardı. Sinirliydim, bayana çarptım çok sert bir şekilde çarpmadım. Bayan bana, 'Gerizekalı' dedi. Bende sinir olduğum için, 'Sen kime gerizekalı diyorsun?' dedim. Omzundan bayanı itekledim biraz kuvvetli olmam bayanın da zayıf olması nedeniyle yere düştü. Sonrasında olay yerinden ayrıldım. Benim polisten kaçma amacım yoktu" şeklinde konuştu.


Kaynak:
SON HABERLER
YAZARLAR
erzurumgundem.com
HASANSOFT Haber Sistemi