Horasan'da Kaçak Sigara Operasyonu

23 Mayıs 2017 Salı , 22:51
0 Yorum

Erzurum'un Horasan ilçesinde jandarma ekiplerinin son bir haftada yaptığı operasyonlarda, 54 bin paket kaçak sigara ile 100 çift spor ayakkabısı ele geçirildi.

Erzurum Gündem-İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan istihbari çalışma sonucu Van'dan İstanbul'a gitmek üzere Erzurum'a gelen bir kargo firmasına ait kamyonda kaçak sigara bulunduğu bilgisi alındı.

Kaçakçıların, bu sigaraları İstanbul ve Erzurum'da piyasaya sürmek istediğini belirlenince İl Jandarma Komutanlığına bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Horasan İlçe Jandarma Komutanlığı unsurları, kaçakçıları yakalamak için harekete geçti. Horasan ilçesinde gece saatlerinde söz konusu kamyonu bulan ekipler, araçta tütün tespit köpeği "Hazır" desteğinde arama yaptı.

Aramada, Hazır'ın tepki vermesi üzerine, ekipleri yanıltmak amacıyla kum doldurularak ağırlıkları artırılan hurma paketlerinin altına gizlenen kolilerdeki 30 bin paket kaçak sigara ele geçirildi.


Kentte, jandarmanın bu operasyonunda aralarında yer aldığı son bir haftadaki operasyonlarında, araç, ev ve iş yerlerindeki aramalarda 54 bin paket kaçak sigara ile marka değeri yüksek 100 çift spor ayakkabısı ele geçirildiği ve yakalanan şüphelilerin adli makamlara sevk edildiği kaydedildi.


Kaynak:
SON HABERLER
YAZARLAR
erzurumgundem.com
HASANSOFT Haber Sistemi