Haklarında kırmızı bülten çıkarıldı

27 Kasım 2017 Pazartesi , 19:17
0 Yorum

17 Aralık soruşturması kapsamında usulsüzlükler yapıldığına ilişkin Yargıtay'da görülen davada, firari sanıklar Zekeriya Öz, Kara ve Yüzgeç hakkında kırmızı bülten çıkarılmasına karar verildi.

 FETÖ/PDY tarafından 17 Aralık soruşturmasında usulsüzlükler yapıldığına ilişkin Yargıtay'da görülen davada, firari sanıklar Öz, Kara ve Yüzgeç hakkında kırmızı bülten çıkarılmasına karar verildi. Yargıtay'daki duruşmada, Öz, Kara ve Yüzgeç hakkındaki yakalama emirlerinin infaz edilmediği belirtilerek, sanıklar hakkında kırmızı bülten çıkarılması için İnterpol'e yazı yazılmasını kararlaştırdı.

Kırmızı bülten, bir suçlunun uluslararası düzeyde aranması, yakalanması ve akabinde iade edilmesi amacıyla İnterpol'e üye ülkelerin talebi üzerine, İnterpol Genel Sekreterliği tarafından çıkartılarak 190 üye ülkeye dağıtılıyor. Üzerinde suçluya ait kimlik bilgileri, işlediği suç türü, mevcut ise fotoğraf ve parmak izi, verilebilecek azami ceza ve zaman aşımı gibi bilgilerin yer aldığı kırmızı bültenlerin geçerlilik süresi 5 yıl. Bu, üye ülkenin talebiyle her 5 yıl sonunda yenilenebiliyor.


Kaynak:
SON HABERLER
YAZARLAR
erzurumgundem.com
HASANSOFT Haber Sistemi