Gri listede adı geçen terörist yakalandı

1 Kasım 2017 Çarşamba , 22:21
0 Yorum

İstanbul polisinin düzenlediği operasyonla, terör aramalarında gri listede bir terörist yakalandı. Ayrıca PKK/KCK terör örgütünün elebaşı Abdullah Öcalan ile birlikte eski zamanlarda çekilmiş fotoğrafları ortaya çıkan 2 terörist de tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 Edinilen bilgiye göre, Atatürk Havalimanı Şube Müdürlüğü görevlilerince 13 Eylül'de bir mağazada hırsızlık yaptıkları için yakalanan N.K. ve H.H. isimli Suriye uyruklu karı kocanın üst aramasında yüklü miktarda para çıktı. Yapılan üst aramalarında ise N.K. isimli şahsın PKK/KCK terör örgütünün elebaşı Abdullah Öcalan ile birlikte eski zamanlarda çekilmiş olduğu fotoğraflar ele geçirildi.

Hırsızlık suçundan tutuklanan N.K. ve H.H. tutukluluk hallerinin sona ermesinin ardından terör soruşturması kapsamında polis ekiplerince tekrar gözaltına alındı. Bu kapsamda H.H. isimli şüphelinin cep telefonu incelemeye alındı. Yapılan incelmelerde H.H.'nin, 2016- 2017 yıllarında Avrupa ülkelerinin başkentlerinde PKK/KCK terör örgütünün sözde lideri Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılması için gerçekleştirilen protesto eylemlerini organize ettiği ortaya çıktı.


Kaynak:
SON HABERLER
YAZARLAR
erzurumgundem.com
HASANSOFT Haber Sistemi