Erzurumspor Kahvaltıda Buluştu

14 Eylül 2017 Perşembe , 20:05
0 Yorum

Büyükşehir Belediye Erzurumsporlu Futbolcular, Teknik Heyet, Yönetim Kurulu üyeleri Olimpiyat Bahçesi’nde verilen kahvaltıda bir araya geldi.

Erzurum Gündem-Kahvaltıya B.B. Erzurumspor Kulübü Başkanı Dilaver Yılmaz, B.B. Erzurumspor As Başkanı Ünsal Kıraç, B.B. Erzurumspor Sportif Direktörü Zafer Demir, B.B.Erzurumspor Genel Sekreteri Zafer Aynalı, Teknik Direktör Osman Ökzöylü, B. B.Erzurumspor Basın Sözcüsü Metin Barlak, B.B. Erzurumspor Genel Kaptanı Tuncay Akpınar, Yardımcı Antrenörler katıldı.
Kahvaltıda bir konuşma yapan B.B. Erzurumspor Kulübü Başkanı Dilaver Yılmaz, ‘Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulübü olarak yönetim kurulumuzla birlikte teknik ekip ve yöneticilerimizle güzel bir diyalogumuz var. Öncelikle güzel imkânları Erzurum’a sunan başta Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulübümüzün Onursal Başkanı Sayın Mehmet Sekmen’e teşekkür ediyorum. Böyle birlikteliklerle moralleri daha da arttırarak bir araya gelerek sahadaki başarımıza güç katacağız. Hafta sonu oynayacağımız lig maçımız Gaziantepspor ve ardından İzmir’de Altay spor ile hafta içinde oynayacağımız kupa maçında başarılar diliyorum.” dedi.
B.B.Erzurumspor Kulübü As Başkanı Ünsal Kıraç ise, yeni kurulan güçlü B.B. Erzurumspor takımının birlik, beraberlik içinde başar merdivenlerini aşacağını ifade ederek, ’Futbola bağışık olan bir kent bulamasınız. Yani başımızdaki komşu kentimiz Trabzon hariç, futbolla yatıp futbola kalkıyorlar. Ama Büyük Erzurumspor taraftarı da futbolla yatıp kalkan bir şehir. Karda olsun, kışta olsun deplasmanda takımına destek olan fedakâr taraftarlarımız var, özverili çalışan yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımız var. Özellikle de futbolu çok seven ve İstanbul tecrübesi ile Sayın Mehmet Sekmen Başkanımız var. Bu nedenle bize verilen bu imkânlarla kulübümüze vereceğimiz tek şey var taraftarlarımızın yüzünü güldürmektir. Bu şehirde ekonomi adına maddiyat adına hiç bir sıkıntımız olmayacak. Bizim de moral, motivemiz en yüksekte olması gerekir. Bunu ısrarla söylüyorum. Bizim ince eleyip sık dokuyarak günlerce yaptığımız istişarelerle yeni kurduğumuz bir takımımızla başarı bayrağını en yükseklere taşıyacağımızdan endişem yok. Ben inanıyorum ki, Türkiye’de böyle bir kulüp yoktur. Yönetim Kurulum adına B.B. Erzurumspor Kulübümüzü en iyi şekilde temsil etmeye canla, başla çalışıyoruz, çalışmaya da özen göstereceğiz. Lig maçı Gaziantepspor, Kupa maçımız Altay spor ile yapacağımız müsabakalarda başarılar diliyorum.’ dedi.

*****************************************************************

BB Erzurumspor kendi sahasında 7 hafta daha maç oynayamayacak 
Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulübü Başkanı Dilaver Yılmaz, “Turnikelerin yapılması için ciddi manada bir bütçe gerekiyordu. Biz bütçemizi transferlerde harcadığımızdan dolayı bunu federasyonun yapmasını istedik. Federasyonda bu süreçte bizlere bütçelerinin müsait olmadığını söyledi” dedi. 
TFF 1. Ligin yeni ekibi BB Erzurumspor, stat passolig turnikelerinin henüz yapılmamasıyla ilgili basın toplantısı düzenledi. Turnikeler 7 hafta içerisinde bir kısmının yapılıp seyircilerin maçları izleyebileceklerini belirten Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulübü Başkanı Dilaver Yılmaz, “Turnikelerin yapılması için ciddi manada bir bütçe gerekiyordu. Biz bütçemizi transferlerde harcadığımızdan dolayı bunu federasyonun yapmasını istedik. Federasyondan bunu isterken de federasyon bugüne kadar lige çıkmış bütün takımların turnikelerini yapmıştır. Doğal olarak bizde bu hakkımızı kullanarak aynı talepte bizde bulunduk. Federasyonda bu süreçte bizlere bütçelerinin müsait olmadığını kendilerinin yapamayacağını, Gençlik Spor Bakanlığının yapmasını söylediler. Bizde bakanlıkla, federasyonla aralarında gidip geldik. Nitekim Ukrayna maçında Gençlik Spor Bakanımız federasyon başkanına gerekli talimatı verip gerekli bütçe talimata konuldu” diye konuştu.
“Türkiye’de turnikeleri yapan tek bir firma var”
Turnikelerin başka yerlerden sökülüp getirileceğinin yanlış bilgi olduğunu hatırlatan Başkan Dilaver Yılmaz, “Türkiye’de turnikeleri yapan tek bir firma var. Bu firmada turnikelerin yapım sürecini federasyonla 120 gün olarak imzaladı. Turnikelerin Mersin’den veya Bandırma’dan sökülüp geleceği doğrultusunda ki kirli bilgiler kesinlikle yoktur. Bu turnikeler yeni yapılacak ürünlerdir. Yurt dışından gelecek. Yurt dışından geleceği için de süresi 120 gündür. Bizde firma ile gerekli konuşmaları yaparak, ne kadar zor durumda olduğumuzu izah ettik. Bu süreyi de 90 güne kadar indirdik. Sizin için şöyle bir şey daha yaparız dediler. Turnikelerin bir tarafını 6 ile 7 haftada yapıp size kısmen yol vereceğiz. İşte tribünün bir kısmını açıp oradan işinizi görün bizde süreci 90 günde tamamlayarak bitirmiş olacağız dediler” şeklinde konuştu.
“Lige yeni gelmiş takımız”
Erzurumspor’un TFF 1. Ligle yeni tanıştığını söyleyen Başkan Yılmaz, “Lige yeni gelmiş takımız zaten kendi içimizde ciddi sorunlarımız var. Yeni bir takımız lige yeni geldik, ligi bilmiyoruz ve tanımıyoruz. Bu süreçte takımımızın oturma süreci var. Turnikelerin yetişmemesi de bizim büyük eksikliğimiz. Tabi ki bizlerinde hatası olmuştur” ifadelerini kullandı.
Büyükşehir Belediye Erzurumspor Asbaşkanı Ünsal Kıraç ise, “Erzurumspor TFF 1. Lige çıktığı günden beri başlatmış olduğumuz bir çalışma var. Tribünlerin tamamı değil ama bir kısmına seyirci alıp maçı izlenebilecek hale getirmek için 7 haftaya ihtiyaç var. Şuanda yapılabilecek hiç bir şey yok. Tarafımızdan yapılacak her şeyi yaptık” diye konuştu.
Basın toplantısı daha sonra gazetecilerin sorularının cevaplanması ile sona erdi.


Kaynak:
SON HABERLER
YAZARLAR
erzurumgundem.com
HASANSOFT Haber Sistemi