Erzurum'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

29 Ekim 2017 Pazar , 17:57
0 Yorum

Erzurum’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Havuzbaşı'nda düzenlenen törenle kutlandı. Törende mehter ve bando ekibi birlikte çalıp söyledi, ‘Sarı Gelin’ türküsü Cumhuriyet Bayramı kutlamasına renk kattı.

Erzurum Gündem-Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve 9’uncu Kolordu Komutanı Korgeneral Uğur Tarçın’ın tören alanında halkı selamlamasıyla başlayan Cumhuriyet Bayramı kutlaması, soğuk hava altında gerçekleşti.
Vali Seyfettin Azizoğlu günün önemine binaen bir konuşma yaparak, ülke üzerinde oynanan oyunları her zaman 15 Temmuz'da olduğu gibi bu halkın bozacağını söyledi.
Konuşmaların ardından törende mehter ve bando ekibi birlikte çalıp söyledi, ‘Sarı Gelin’ türküsü Cumhuriyet Bayramı kutlamasına renk kattı.
Tören resmi geçitle son buldu.

Vali Azizoğlu’ndan öğrencilere 29 Ekim imtihanı
Erzurum’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları havuz başındaki Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı. Çelenk sunumunun ardından öğrencilerle sohbet eden Erzurum Valisi Azizoğlu’nun imtihanı ilginç bir diyaloğa sahne oldu.
Cumhuriyetin ilanının 94'üncü yıldönümü dolayısıyla düzenlenen çelenk törenine, Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, 9. Kolordu Komutanı Korgeneral Uğur Tarçın, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Güray Alpar, Jandarma İl Komutanı Kıdemli Albay Bekir Uzun, STK temsilcileri ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende Vali Azizoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve Kolordu Komutanı Korgeneral Uğur Tarçın Atatürk Anıtına çelenk sundu.
Törenin ardından Vali Azizoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen ve Kolordu Komutanı Korgeneral Uğur Tarçın törene katılan vatandaşlar ve öğrencilerle bir süre sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirdi.
29 Ekim 1923 tarihini bilemeyen öğrencilere sarılan Vali Azizoğlu, "herhalde heyecan yaptınız, kim bunların öğretmeni?” diyerek espiri yaptı. Kolordu Komutanı Korgeneral Uğur Tarçın’ın Vali Azizoğlu’nun sorusu üzerine öğrencilere kopya vermeye çalışması dikkat çekti. 


Kaynak:
SON HABERLER
YAZARLAR
erzurumgundem.com
HASANSOFT Haber Sistemi