Çavuşoğlu: 'Trump verdiği sözü tutsun'

25 Kasım 2017 Cumartesi , 19:24
0 Yorum

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'nin YPG'ye silah vermeyi durdurmasına ilişkin olarak, "Süreci izleyeceğiz, bu sözün tutulmasını bekliyoruz. ABD gibi bir ülkenin terör örgüteleriyle işi olmaması lazım ABD'de biz de terörden çok çektik, terör örgütleriyle işbirliği yerine müttefiklerle işbirliğine yönelinmesi gerekir ki kalıcı olan budur" dedi.

 Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Batum'da meydana gelen ve 12 kişinin öldüğü otel yangınında hayatını kaybeden Türk vatandaşının bulunmadığını, yaralan 5 Türk vatandaşının hastaneden taburcu edildiğini açıkladı. 

AK Parti Kemer ilçe kongresi için geldiği Antalya'da gazetecilerin sorularını cevaplandıran Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Batum'da meydana gelen ve 12 kişinin yanarak hayatını kaybettiği otel yangınında 5 Türk vatandaşının yaralandığını, onların da hastanedeki tedavilerinin ardından taburcu olduğunu, ölen Türk vatandaşı bulunmadığını açıkladı. Bakan Çavuşoğlu, "Hem Batum konsolosluğumuz hem de Tiflis Büyükelçiliğimiz şu anada kadar ölenler arasında Türk olmadığını söylediler tabi yanarak ölenler var ve 1, 2 ülkenin vatandaşları olduğu söyleniyor ama o ülkeleri de zikretmek istemiyorum iyice belgelerle ortaya çıksın yaralananların arasında 5 vatandaşımız olduğu bilgisini verdi arkadaşlar, onlar da tedavilerini arından hastaneden ayrıldıklarını ve ciddi bir yaralanma olmadığını söylediler şu ana kadar ölen 12 kişi arasında Türk yok ama tam neticeyi beklememiz lazım inceleler devam ediyor" diye konuştu


Kaynak:
SON HABERLER
YAZARLAR
erzurumgundem.com
HASANSOFT Haber Sistemi