Büyükşehir Tarımsal Hayvancılığa Katkı Sunuyor

31 Mayıs 2017 Çarşamba , 20:54
0 Yorum

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, şehirdeki tarım ve hayvancılık sektörüne katkı sunmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı Tarımsal Altyapı Şube Müdürlüğü ekipleri, İspir’in Ortaören ve Çakmak mahallelerindeki gölet inşaatını tamamladı.

Erzurum Gündem-İspir Ortaören Mahallesi’nde 1 milyon 200 bin metreküplük su toplama kapasiteli göletten, yaklaşık 2 bin büyük ve küçükbaş hayvan yararlanacak. 2 bin dönüm araziyi sulayacak olan sulama ve hayvan içme suyu amaçlı tesis, İspir’in tarım hayatına katkıda bulunacak. İlçenin bir diğer yerleşim biri olan Çakmaklı Mahallesi’nde yapılan gölet de 450 bin metreküp su toplama kapasitesine sahip. 1600 dönüm araziyi sulayacak olan göletten yaklaşık bin büyük ve küçükbaş hayvan yararlanacak.

Başkan Mehmet Sekmen’e ilçelerinde gerçekleştirilen tarım yatırımdan ötürü teşekkür eden Ortaören ve Çakmaklı mahalleleri sakinleri, “Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen’e teşekkür ediyoruz. İki mahallemize yapılan hayvan içme suyu ve tarımsal sulama amaçlı göletlerimizle su probleminden kurtulduk. Köylerimizde tarım ve hayvancılık hayatına adeta can simidi olan göletlerle birlikte hem arazilerimize hem de besilerimize bol bereket gelecek” dedi.


Kaynak:
SON HABERLER
YAZARLAR
erzurumgundem.com
HASANSOFT Haber Sistemi