Bahçeli'den Akşener'in partisi ile ilgili sert söz

31 Ekim 2017 Salı , 22:23
0 Yorum

Bahçeli, "MHP'yi çürütmek için aldıkları talimatlara harfiyen uydular, taşıdıkları zehri kustular. Kimliğimizi kullanıp, anılarımıza sığınıp, tarihsel hükmü şahsiyetimize nifak kurşunu sıktılar. İmza toplayıp tarladan çıktılar, şehir şehir dolaşıp tezviratın hain çıkarmasını yaptılar. 7 Haziran’dan beri devam edegelen Türkiye ve MHP hazımsızlığı şimdi ete kemiğe bürünmüş kendisine yuvalanacağı hastalıklı bir vücut bulmuştur. Bu vücudun sonu siyasi mezarlık ipin ise sonu mezbeleliktir" dedi.

 MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin TBMM’deki grup toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye’nin zorlu dönemlerden geçe geçe, tehlikeli badireleri aşa aşa varlık ve birlik mücadelesini sürdürdüğünü belirterek, 7 Haziran milletvekili seçimlerinden sonra yaşanan ibret verici gelişmelerin, 1 Kasım seçimlerini takip eden süreçte isyan ettirici olayların yakın tarihte bir yere sahip olduğunu ifade etti.

MHP üzerinde korkunç oyunların tezgahlandığını söyleyen Bahçeli, bu oyunun senaristlerinin belli olduğunu kaydetti.

Bahçeli konuşmasına şöyle devam etti:

"Kırmızı plaka dediler, kırmızı çizgilerimizi hatırlattık. Başbakanlık önerdiler, 'milletin vermediğini siz nasıl verirsiniz' ikazında bulunduk. Koltuk diyenlere bayrak dedik millet dedik vatan dedik devlet dedik ülkücülüğümüzü pazarlık konusu yapmadık yaptırmadık. Hükümetten kaçmışız, bilmiyorlar ki kaçmak bizim kitabımızda yoktur. Biz hükümet dedik, bahane ürettiler. Biz Türkiye hükümetsiz kalmasın dedik kulaklarının üstüne yattılar. Biz istikrar içinde en çok oyu almış partiler bir araya gelsin ve hükümet kursun dedik, aklını kendine sakla ihtarında bulundular. Bizi bilen bilecek, bilmeyenin de paşa gönlü bilecektir. MHP kula kulluğu reddeden muaazzam bir mizaca teslimiyet ve tavizi elinin tersiyle iten muhteşem bir maziye sahiptir ve böyle de kalacaktır. Her rüzgara yelken açsaydık, her akıntıya düşüncesizce kapılsaydık, her çağrıya gözü kapalı uysaydık sorarım sizlere, bugüne kadar nasıl var olacak, nasıl ayakta kalacaktık? Davamızın onur ve haysiyetini dünyevi çıkarlara mevzi kazanımlara gelip geçici heveslere değişmiş olsaydık Türk İslam ülküsünün zamanlar üstü irfan, ilke ve iffetini nasıl koruyacaktık?"


Kaynak:
SON HABERLER
YAZARLAR
erzurumgundem.com
HASANSOFT Haber Sistemi