Aşkale Çimento SANÇİM Markasıyla İkinci 500'de

20 Temmuz 2017 Perşembe , 13:40
0 Yorum

İstanbul Sanayi Odası (İSO), 'Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması'nın 2016 yılı sonuçlarını açıkladı.

Erzurum Gündem-Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2016 araştırmasının, temel bazı verileri bir buçuk ay önce açıklanan İSO 500 ile önemli ölçüde örtüşüyor. Özellikle, finansman giderlerinin İSO 500'de olduğu gibi, İSO İkinci 500'de de sanayi kuruluşlarının karlılıklarında temel belirleyici olmayı sürdürdüğü görülüyor. Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu içinde ilk yüz hedefine emin adımlarla ilerleyen Aşkale Çimento, sahip olduğu SANÇİM markasıyla, 'Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması'nda ilk 20'de yer aldı. 

"SANÇİM SANAYİNİN BİRİNCİ LİGİNDE 18'İNCİ SIRADA"
Üretim aşamaları ve kurumsal yapısının her aşamasında "en iyi işi yapma" düşüncesiyle hareket ettikleri ifade eden ERÇİMSAN Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, "Aşkale Çimento, SANÇİM ve KAVÇİM markaları ile Türkiye ekonomisinin devler liginde ilk yüzü hedeflediğimizi ve bunu önemli biçimde yakaladığımızı sıkça dile getiriyoruz. İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan 'Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması'nın 2016 yılı sonuçlarında SANÇİM markamızın 18'inci sırada yer alması bizleri gururlandırmıştır. Katkısı, emeği ve desteği olan tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Allah izin verirse SANÇİM markasını önümüzdeki yıl en büyük 500 listesinde görmeyi umut ediyoruz. Bu ülkeye değer katmak bizim için vazgeçilmezdir. Türkiye’nin neredeyse her köşesinde yüz binlerce evin, binlerce iş yerinin, köprü, tünel, baraj, otoyol, havalimanı gibi milyonlarca insanın kullandığı yapıların harcında ERÇİMSAN Holding’e ait tesislerde üretilen kaliteli çimento ve hazır betonun kullanılması yolumuzun doğruluğunu teyit etmektedir" dedi.

ERÇİMSAN'IN BATIDAKİ GÜÇLÜ MARKASI: SANÇİM
ERÇİMSAN Holding'in misyonu gereği; özellikle istihdamı geliştirici ve ülkenin hammadde kaynaklarını en iyi şekilde değerlendirme yönündeki atılımları yaptığını ifade eden Yücelik şöyle konuşu, " Aslında Aşkale Çimento, Türkiye’de bir farklılık ortaya koyuyor.Türk ekonomisinde genellikle batı merkezli firmalar bizim bulunduğumuz bölgede yatırım ve satın almalar yaparken, biz tam tersini yapıyoruz. Bu da bölge insanı ve girişimcisine pozitif etki yapıyor. SANÇİM markası altında Bilecik ve Bursa’da bulunan tesislerimizle beraber Aşkale Çimento markasının kalite ve güvencesini batıdaki illerimize taşıdık. Elbette; insan, çevre ve etik ilkeler bizim için çok değerli. Bunun yanında rekabet eden, ortakları ve paydaşlarına karşı sorumlulukları olan, çalışanlarının emeklerini boşa çıkarmayan ve aynı zamanda global ekonominin kurallarına göre hareket etmek zorunda olan bir girişim grubuyuz. Aşkale Çimento ile birlikte SANÇİM ve Samsun'da bulunan KAVÇİM markalarıyla büyüme hedeflerimizi sürdürüyoruz"

"BİLECİK, BURSA VE İSTANBUL'DA SANÇİM İLE BÜYÜDÜK"

SANÇİM'in temellerinin 2008 yılında atıldığını belirten Başkan Yücelik, " Sançim Bilecik Çimento 2010 tarihinde ilk klinkerini üretmeye başladı. 2015 yılında grubumuza katıldı. Çimento satışında Güney Marmara, Kuzey Ege ve Orta Anadolu bölgelerinde faaliyet gösteriyor. Topluma ve doğaya değer katarak üretim yapan Bilecik Çimento, lokasyon avantajı ile çevresindeki mermer ocaklarından çıkan ve doğada biriken mermer atık parçalarını çimento üretiminde hammadde olarak kullanmakta ve Türkiye’nin en kaliteli çimentolarını üretmeyi hedeflemektedir. Doğadan aldıklarını tekrar ülke ekonomisinin ve müşterilerinin hizmetine sunarken; ortaya çıkardığı değer ile yapıların daha kaliteli ve güvenilir olmasını amaçlıyoruz. Bilecik Çimento; Bursa, Bilecik, Adapazarı, Kocaeli, Balıkesir, Eskişehir, Kütahya, Yalova, Ankara ve Manisa illerinde satış-pazarlama yapıyor. Aynı zamanda; İstanbul Sabiha Gökçan, Bursa Geçit, Bilecik, Yenişehir ve Bursa Ovaakça’da hazır beton tesisleri bulunuyor." dedi.


Kaynak:
SON HABERLER
YAZARLAR
erzurumgundem.com
HASANSOFT Haber Sistemi