ARAS EDAŞ FETÖ'nün Bankasıyla Çalışmış

10 Aralık 2016 Cumartesi , 11:04
0 Yorum

Bank Asya'ya para yatıran tutuklanıyor. Ama Elektrik dağıtım şirketi Aras EDAŞ Bank Asya ile kapanana kadar çalışmış.

Erzurum Gündem- Doğu'nun elektrik dağıtımını yapan Aras EDAŞ'ın çalıştığı bankalar arasında FETÖ'cü Bank Asya da varmış.

Binlerce kamu personelinin Bank Asya'da hesabı olduğu ya da bu bankadan işlem yaptırdığı için FETÖ'cü damgasıyla meslekten atılmaları tartışılırken, Doğu'nun elektirik dağıtımını yapan Aras EDAŞ kapanana kadar Bank Asya'ya ile çalıştığı ortaya çıktı. Aras EDAŞ faturalarının yatırılmasını istediği bankalar arasında Bank Asya'nın olduğu da belirlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "FETÖ'yle mücadelede milat" dediği 17-25 Aralık sonrasında da FETÖ'cü bankayla çalışmaya devam ettiği faturalarda açıkça görüldü. Aras EDAŞ'ın hala faturalarının arkasında elektrik faturalarının Asya Katılım Bankası'na yatırılması talimatı yer alıyor. FATURALAR HAZIRLANMIŞ Böylece, faturaların önceden hazırlandığı ve o yüzden Bank Asya adının da yer aldığı yolunda savunma yapılmasının da mümkün olamayacağı belirtildi. 

BANK ASYA İLE ÇALIŞANLAR İÇERDE
Bank Asya ile çalıştıkları belirlenen binler kamu personeli görevinden alınıp, ihraç edilirken daha öncede FETÖ'cülerle çalışmasıyla gündeme gelen Aras EDAŞ'a yönelik hiç bir işlem yapılmaması ise kafaları karıştırdı. 

GÜNCEL ARAS EDAŞ'IN FETÖ'NÜN KASINI DOLDURDUĞUNU GÜNDEME GETİRMİŞTİ. 
15 Temmuz darbe girişiminden önce defalarca gündeme getirdik. Ama her nedense ya görülmek istenmedi, yada birileri engelledi. 15 Temmuz öncesi FETÖ terör örgütü üyesi olmaktan tutuklanan Ufuk Terzi'ye elektrik direklerinin reklam işini kim verdi veya kimler verdirdi. Bu kişiler hala ARAS EDAŞ'ta görev yapıyorlar mı? Ya da ARAS EDAŞ hala FETÖ ile bağı olanlarla iş yapmaya devam ediyor mu? Umarım bu soruma da bir cevap veren çıkar. 

ARAS EDAŞ Önce FETÖ'cünün kasasını doldurdu!
Erzurum'da paralel yapıya yönelik operasyonlar tük hızıyla sürerken, ilginç ayrıntılarda ortaya çıkıyor. Önceki gün FETÖ/PDY terör örgütü üyeliğinden tutuklanan Ufuk Terzi'nin yaklaşık iki yıldır Kiler Grubuna bağlı Aras Edaş Elektrik dağıtım tarafından beslendiği ortaya çıktı.
Önceki gün FETÖ/PDY terör örgütü üyeliğinden tutuklanan Ufuk Terzi'nin, yaklaşık iki yıldır Aras Edaş Elektrik dağıtım şirketinin 7 ildeki açık hava reklam işini aldığı ve paralel yapının kasasını doldurduğu ileri sürüldü. 
Erzurum'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik önceki gün düzenlenen operasyonda yakalanarak tutuklanan Ufuk Terzi'nin yaklaşık 2 yıldır Kiler Grubuna bağlı Aras Edaş Elektrik dağıtım şirketinden büyük açık hava reklam işi aldığı ortaya çıktı. 7 ilde açık hava direk reklam işi yapan Ufuk Terzi'nin, büyük paralar kazandığı ve kazandığı paraları Paralel yapıya aktardığı ileri sürüldü. Paralel yapıya yönelik Türkiye genelinde operasyonların sürdüğü sırada Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) üyeliğinden önceki gün tutuklanan Ufuk Terzi'ye, Aras Edaş'tan kimlerin reklam işini verdiği ise merak konusu oldu.
Öte yandan, Ufuk Terzi'de olan reklam işinin Kiler Grubu tarafından geçtiğimiz aylarda iptal edildiği ve başka bir firmaya ihale yoluyla verildiği öğrenildi.

Kaynak: Gazetegüncel


Kaynak:
SON HABERLER
YAZARLAR
erzurumgundem.com
HASANSOFT Haber Sistemi