AFAD'ın İlk Yardım Eğitimine Bak!

17 Ocak 2017 Salı , 18:50
0 Yorum

AFAD personeline uygulamalı ilk yardım eğitimi veren kişinin ayak ayak üstünde olması, tatbikat mı, reklam mı yapıyorlar sorusunu akıllara getirdi.

Erzurum Gündem-Erzurum’da İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) personeline uygulamalı ilk yardım sertifika yenileme (güncelleme) eğitimi verildi. 
İlk yardım eğitmenleri tarafından AFAD salonunda, kurum bünyesinde çalışan personele, ilk yardımın nasıl yapılması gerektiği konusunda uygulamalı olarak eğitim verildi.
Temel ilk yardım eğitiminin kişinin hayati tehlikesini ortadan kaldırmak, iyileşmesini kolaylaştırmak ve durumunun kötüye gitmesini engellemek olduğu belirtildi.
AFAD yetkilileri, “Kurumumuzda görev yapan personelimizin gereken durumlarda hasta ile yaralılara bilinçli ve usulüne uygun şekilde ilk yardım yapabilmeleri amacıyla ilk yardım kursu verilmiş, kursu başarıyla tamamlayan arama kurtarma teknisyenlerimiz ve diğer personellerimiz ilk yardımcı sertifikalarını almışlardı. İlk yardımcı sertifika yenileme ve güncelleme kursu ile de hem ilk yardım konusunda bilgiler tazelendi hem de ilk yardımcı sertifikalarının geçerlilik süresi 3 yıl daha uzatılmış oldu.” diye bilgi verdiler.


Kaynak:
SON HABERLER
YAZARLAR
erzurumgundem.com
HASANSOFT Haber Sistemi