AB'ye ihtiyacımız kalmadı

1 Ekim 2017 Pazar , 23:29
0 Yorum

Mecliste konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, konuşmasında "Bizim Avrupa Birliği'ne ihtiyacımız kalmamıştır" dedi.

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM’nin 26. Dönem 3. Yasama Yılı açılışında Genel Kurula hitaben yaptığı konuşmasına bugüne kadar TBMM çatısı altında görev yapmış tüm milletvekillerini ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere TBMM üyelerinden ahirete irtihal etmiş bulunanları rahmetle anarak başladı. 

AB'ye ihtiyacımız kalmadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Aslına bakarsanız bizim Avrupa Birliği üyeliğine ihtiyacımız da kalmamıştır. Şayet bugün Avrupa Birliği bir atılım yapacaksa bunun tek bir yolu vardır, o da Türkiye’yi üye yaparak, gerçek anlamda bir ekonomik ve kültürel genişleme hamlesini başlatmasıdır. Eğer Avrupa Birliği bunu yaparsa biz buradayız, Avrupa’nın geleceğine katkı vermekten memnuniyet duyarız. Yapmazsa da bizim için hiç fark etmez, kendi yolumuzda ilerlemeyi sürdürürüz. Türkiye Büyük Millet Meclisindeki tüm partilerimizin de iştirak ettiğini düşündüğüm bu politikamızı, Avrupa Birliğinden kesin bir cevap alana kadar muhafaza edeceğiz” dedi. 

Onların yeri Kandil biliyorsunuz

 HDP'li milletvekillerinin TBMM'nin 26. dönem 3. yasama yılı açılış törenine katılmalarını değrelendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Onların yeri Kandil biliyorsunuz” sözleriyle değerlendirdi. 

 

 


Erdoğan, “Kurtuluş Savaşı'nı sevk ve idare eden 15 Temmuz’da da ağır şekilde saldırıya maruz kalarak çifte gazilik unvanını kazanan yüce Meclisimize yeni yasama yılında başarılar diliyorum. Aziz milletimiz 15 Temmuz gecesi tek yürek ve tek bilek olarak bağımsızlığının geleceğinin ve iradesinin temsilcisi olan tüm müesseselere sahip çıkmıştır. TBMM ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesinin etrafında adeta etten bir duvar ören milletimiz, istiklalinin ve istikbalinin sembolü olarak gördüğü bu kurumları korumak için canını vermekten dahi çekinmemiştir. Nitekim TBMM’nin ve Genelkurmay Başkanlığı binasının çevresinde 34 vatandaşımız, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi etrafında da 29 vatandaşımız şehit olmuştur. 15 Temmuz darbe girişiminin 1. yıl dönümünde TBMM’nin hemen önünde gece saat 03.00’te Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde de sabah saat 06.00’da bir araya gelen on binlerce vatandaşımız milletimizin bu konudaki kararlılığını bir kez daha göstermiştir. İstanbul’da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde, Ankara’da Mecliste ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapılan törenlerle ülkemizin dört bir yanında gece yarısına kadar süren demokrasi nöbetlerine coşkuyla iştirak eden vatandaşlarımıza bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. 15 Temmuz gibi felaketler ülkelerin ve milletlerin birliklerinin, beraberliklerinin, dayanışmalarının maziden atiye uzanan ortak değerlerinin adeta test edildiği imtihanlardır. Hamdolsun, biz devlet ve millet olarak bu imtihanı alnımızın akıyla verdik. Artık ülkemiz üzerinde karanlık emeller besleyenlerin, bunun için kanlı senaryolar yazanların, kendilerine ihanet ortakları devşirenlerin işi çok daha zordur. Milletimiz de, devletimiz de, Meclisimizde oynanan oyunu görmüş, tepkisini tek bir yumruk gibi terör örgütlerinin, ihanet çetelerinin tepesine inerek ortaya koymuştur” diye konuştu.


Kaynak:
SON HABERLER
YAZARLAR
erzurumgundem.com
HASANSOFT Haber Sistemi