4 DEAŞ üyesi yakalandı

28 Ekim 2017 Cumartesi , 21:53
0 Yorum

Bayrampaşa’da bir alışveriş merkezinin yakınında bulunan şüpheli araçtan terör örgütü üyeleri çıktı.Araçta kontrollü patlama yapılırken, 1’i yaralı olmak üzere 4 terörist gözaltına alındı.

 İstanbul Bayrampaşa'daki AVM'de bulunan ve DEAŞ üyesi 4 teröristin yakalandığı otomobilde yapılan incelemelerde, araçta el yapımı ve parça tesirli uzaktan kumandalı güçlü bir bomba olduğunu tespit edildi.

Teröristlerin asıl hedefinin İstanbul’da yapılacak olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri olduğu öğrenildi.İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, DEAŞ’lı teröristleri takibe almış, Bayrampaşa’daki bir AVM’nin otoparkına bıraktıkları sırada 4 teröristi yakalamıştı. Edinilen bilgiye göre, Terörle Mücadele Şube ekipleri, DEAŞ’lı teröristlerin otoparka soktukları beyaz otomobil çevresinde geniş güvenlik önlemi alarak vatandaşları bölgeden tahliye etti. Otomobilde bomba düzeneği olduğundan şüphelenen polis, alışveriş merkezine Bomba İmha ekibi istedi. Olay yerine ulaşan uzmanları, şüpheli aracı kontrollü olarak fünye ile 2 kez patlattı. Bomba Uzmanı ile Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri fünye ile patlatılan otomobilde inceleme yaptı. Yapılan incelemelerde, radikal terör örgütü üyelerinin park ederek bıraktığı otomobilde el yapımı, parça tesirli ve uzaktan kumandalı güçlü bir bomba düzeneği tespit etti.


Kaynak:
SON HABERLER
YAZARLAR
erzurumgundem.com
HASANSOFT Haber Sistemi